31-én fizessek vagy ne?

31-én fizessek vagy ne?

Meglepő lehet ez a kérdés, hiszen csak 7-szer van 31-e egy évben, Akkor miért is számít ez? Van még 358 nap az évben, hogy utaljak bankon keresztül. És egyáltalán, miért vetődik fel ez a kérdés?

Nagy meglepetéssel szolgált a könyvelő, hogy mi hiába állítjuk, hogy kifizettük egy vevő számláját, ő viszont ezt nem látja, mert nincs benne a bankkivonatban. Előkaptuk a számlatörténetet és diadalittasan mutattuk, hogy nézze csak meg, ott van a keresett utalás. A könyvelő elkerekedett szemekkel nézte, hogyan lehetséges ez, hogy bízhat meg ezután egy banki dokumentumban.

A könyvelőnket nem hagyta nyugodni a probléma, és kis idő elteltével észrevette a hibát. 31-e szombat volt és a bankkivonat 1-től 30-ig szól. Ezzel pedig nem volt probléma, amíg banki nyitvatartási időben teljesülhettek csak az átutalások.

Jeleztük a bank felé a hibát, kértük, hogy akkor küldjenek egy helyes bankkivonatot. Az ügyintéző elnézést kért a kellemetlenségért, tudnak a hibáról, de nem tudják kijavítani. Mélyen meglepődtem a válaszon, és csak halkan kérdeztem meg, hogy felépítettek egy olyan országos rendszert, ahol 10 másodperc alatt átkönyvelik az utalásokat az ügyfelek között, akkor miért okoz problémát egy dátum módosítása egy lekérdezésben?

#bank, #rem189, #ingatlan

Menjek vagy maradjak?

Egyre gyakrabban hangzik el ez a kérdés. Szeretnék, de szabad-e, van-e kockázata? Itthon dolgozzak, vagy az irodában?

Társas lények vagyunk, ezért szívesen megyünk be a munkahelyünkre, a szívünk olykor az irodába vágyik. Persze egy darabig jó otthonról dolgozni, számos előnye van, de mégis, amikor már annyira vágysz mások társaságára, vagy az indulás örömére, akkor bizony felmerül a kérdés, hogy biztonságos-e.

Egy évvel ezelőtt még elképzelhetetlennek tartottam, hogy homeoffice-ban dolgozzunk. Márciusban bebizonyította az élet, hogy lehetséges, sőt jól is működik. Egy kicsit át kellett szerveznünk a folyamatainkat, és minden munkát tökéletesen el tudnak látni a kollégáink. Ettől függetlenül időnként szeretnének bejönni, ezért biztonságosabbá tettünk irodáinkat.

A kormány által előírt intézkedések mellett még további megelőző lépéseket tettünk. Természetesen van kézfertőtlenítő a bejáratnál és a folyosókon, a korlátokat, kilincseket, bejárati ajtókat naponta fertőtlenítjük, hetente többször is használunk ózongenerátort és az irodában elhelyeztünk egy UV-C fénnyel működő levegőtisztító készüléket.

Így nálunk biztonságos a munkavégzés. Csak a kollégákon múlik, hogy hogyan döntenek: Jönnek vagy maradnak?

Te hogyan döntesz?

#pandémia, #homeoffice, #covid, #rem189, #iroda

Lakásiroda

Könnyű helyzetben van, akinek 500 vagy 1000 négyzetméteres irodára van szüksége. Egyszerűen kiválasztja a számára legmegfelelőbb helyszínt és kinézhet egy irodaházat, ahol egy vagy több szintet, vagy akár az egészet ki tudja bérelni.

Ez így elég egyszerűen hangzik, de hol találhat irodát, akinek csak 100 vagy maximum 200 négyzetméterre van szüksége? Ez már sokkal nehezebb, mert hiába nőnek gombamód a hatalmas irodaházak, ott nincs lehetőség 3 helyiség bérlésére.

Könnyű lenne a válasz, hogy keressünk egy kisebb irodaházat, ami ugyan nem olyan modern, mint a most épülő újak, de méretben pont ideálisak. Szuper lenne, de ilyenből nagyon kevés van, mivel nem gazdaságos kicsit építeni. Mégis, mit lehet ilyenkor tenni?

Manapság egyre divatosabbá válik, hogy egy-egy nagypolgári lakást kisebb átalakítással irodai használatra vesznek bérbe. Szép, több légterű, komfortos környezet alakítható ki. Csak a saját ízlésünkön múlik, hogy modern, minimalista, polgári vagy neobarokk stílust választunk új környezetünknek.

Mi is üzemeltetünk ilyen lakásirodákat, melyek barátságos, kellemes munkahelyet biztosítanak egy-egy vállalkozás hatékony működéséhez.

Kazáncsere a

Ez egy C kategóriás, 700 nm-es irodaház Székesfehérváron. 2015-ben a teljes épületet egy bérlő használta, aki 2016-ban kiköltözött. Maradt egy ÜRES irodaház. Elszomorító látvány volt.

A megoldandó feladatokat órákig tudtuk sorolni a tulajdonosnak, és persze a hozzátartozó költségek is több számjegyből álltak, mint ami rendelkezésre állt. Dönteni kellett, hogy egy bérlőt keresünk a nagyobb bérleti díj reményében, de jelentős beruházással, vagy több bérlőt keresünk, ami kevesebb bérleti díjat eredményez, viszont a beruházási költségek időben elhúzódnak.

A döntés megszületett: több részletben, irodahelyiségenként adjuk bérbe az irodaházat, így mindig csak azt a egységet kell felújítani, amire megkötjük az új bérleti szerződést. Ez viszont sokkal több munkát rótt ránk és rengeteg lehetőséget biztosított.

2018-ra pedig annyi bérlő lett, hogy hozzáfoghattunk a fűtési rendszer korszerűsítésének. A szokásos folyamat, tervezés, engedélyeztetés, beszerzés, bontás és építés. Szeptemberben az importőr közölte: kazán NINCS. A környezetünkben fellelhető összes olajradiátort elvittük a bérlőinknek, hogy mindenki zavartalanul dolgozhasson. Gyors újratervezéssel november elején beépítették az új kazánokat és végre EGY gombnyomással beüzemelhettük.

Jelenleg már csak egy iroda vár bérlőre, és mi jövőre ismét belefogunk egy energetikai fejlesztésbe.

35. hrsz.

35-ös helyrajzi szám. Gondoltad volna, hogy ilyen is létezik? Budapesten a helyrajzi számok legalább 4 számjegyből, esetenként perjelekkel és újabb számokkal bővítve, valamint betűkből állnak.

Nos, ez a 35-ös helyrajzi szám Sopron belvárosában egy egy több, mint 400 éves barokk épületet jelöl. Egy ilyen műemlék épületnek nemcsak kora van, hanem történelme is. Ezért is nagyobb kihívás ennek a háznak az üzemeltetése bármely más ingatlan kezeléséhez képest.

Hogyan lehet megfelelni egyszerre a tulajdonosnak, a használóknak, és a műemlékvédelmi hivatalnak. Ez egy picit több a „kecske és káposzta” klasszikus esténél. A tulajdonos elvárása, hogy a befektetése magas profitot biztosítson, a bérlő igénye, hogy a mai kor igényeinek megfelelően komfortos legyen, míg a műemlékvédelem az eredeti állapotot szeretné fenntartani.

Ezeket a szempontokat szem előtt tartva, a jelenlegi kialakítás szerint 4 lakást, 2 irodát és egy üzlethelyiséget tudunk hasznosítani az épületben. Ezek az egységek lettek az idők folyamán korszerűsítve, felújítva, úgy, hogy megmaradt az épület külső és belső szépsége. Most egy csodálatos, nyugodt, privát miliőt biztosít a bérlőknek, és évente kétszer a soproni séták alkalmával az erre kíváncsi látogatók is bepillantást nyerhetnek ennek a mesébe illő Templom utcai „Hajnóczy-háznak” a világába.

Büszkék vagyunk, hogy mi gondoskodhatunk erről az épületről is.