Utazás, de mi legyen a lakással?

Cégünk ingatlanok üzemeletetésével, kezelésével, hasznosításával foglalkozik. Sok típusú ingatlan van a portfoliónkban, többek között lakások is.

Most hívott az egyik lakásbérlőm, hogy legalább egy hónapra elutazik, és ezért előre szeretné rendezni a bérleti díjat. Ritkán fordul elő, hogy valaki ennyire előrelátóan fizet. Felhívtam a figyelmét, hogyha ilyen hosszú időre utazik el, akkor mire figyeljen oda.

Először is zárja el a víz főelzáróját, majd a gáz főelzáróját, és a minden olyan elektromos fogyasztót kapcsoljon le ami nem feltétlenül szükséges. Ilyen hosszú idő esetén érdemes csak a fagyasztót és a riasztót üzemben tartani. Persze amennyiben ez az időszak télre esik, akkor szükséges a lakást temperálni, nem elzárva a gázt. Válasszunk olyan hőfokot a temperálásra, amelyet – ha hazaérünk, akkor is gyorsan visszatér a normál fűtésre, felmelegítve a teljes lakást. Több hetes távollét esetén hasznos megkérni ismerősünket, barátunkat, hogy látogassa meg otthonunkat. Nehogy az forduljon elő, hogy pl. társasházi lakás beázott a szomszédtól, egy családi ház beázott kívülről. A beázáson kívül rengeteg olyan probléma felmerülhet, amire nem is gondolunk, hogy aztán a hazaérkezésünk után a problémák ne csőstül szakadjanak a nyakunkba. Ilyen lehet például a kiszáradt csatorna (mosdó, wc, kád), amelynek eredmény a hihetetlen bűz.

Ilyenkor körbe kell nézni, hogy ki vállal ilyen szolgáltatást. Mi vállalunk. Ezt, úgy is fel lehet fogni, mint egy biztosítás, annak érdekében, hogy nyugodtan nyaralhassunk. És hazaérkezésünk után a lakásunk ugyanúgy fogadjon, ahogy elhagytuk.

Még egy fontos dolog: utazásunk alatt ne posztoljunk képeket róla, mert egy betörés esetén a biztosító nem fizet!